הוצאה לפועל

הוצאה לפועל:

זוכים בהוצאה לפועל:

לשכת ההוצאה לפועל, כשמה כן היא – רשות הפועלת להוציא לפועל פסקי דין וחוקים בהתאם למפורט בחוק.

כך למשל, אדם שזכה בפסק דין כספי כנגד אחר, לא הסתיימה מלאכתו. עליו לפעול כעת לאכוף את פסק הדין, ולהוציא אותו לפועל.

לשם כך, עומדים לטובתו מספר מגוון של הליכים ופעולות שבידיו לנקוט כנגד החייב על מנת לזרז את פרעון החוב באמצעות לשכות ההוצאה לפועל, ובכלל זה עיקולים שונים (מטלטלין, עיקולי כספים בבנק, עיקול מקרקעין וזכויות שונות), ביצוע חקירות יכולת לחייב, אפשרות לקבלת מידע אודות החייב ונכסיו וכן הטלת הגבלות כנגד החייב כמו עיכוב יציאה מהארץ, אי חידוש רישיון נהיגה, אי חידוש דרכון ועוד.

הכרת "נבכי הליכי ההוצל"פ" יש בה בכדי לסייע מאוד על מנת לגבות את החוב.

משרדנו, המתמחה גם בתחום אכיפת חיובים בהוצאה לפועל הינו בעל ניסיון רב בתחום.

רוצים לדעת עוד, לייעוץ חינם צרו קשר…

 

חייבים בהוצאה לפועל:

גם לחייב בהוצאה לפועל ישנן זכויות ואפשרויות לפעול על מנת להתמודד מול הליכי גביית הוצאה לפועל.

כך למשל, חייב שטוען כי פרע את חובו לזוכה עליו לפנות בבקשה בטענת "פרעתי", בהתאם לכללים הקבועים בחוק ובתקנות לעניין זה.

כך גם חייב שסבור כי אינו נדרש לשלם את החוב הנטען כלל, יכול וצריך להגיש התנגדות לביצוע פסק הדין או השטר (צ'ק, שטר חוב וכדומה).

כמו כן, ובהתאם לנסיבות של כל חייב וחייב, ובמידה והחייב מתקשה לשלם את החוב העומד כנגדו בתיק ההוצל"פ, יש בפניו מספר אפשריות ובכלל זה – איחוד תיקים או הכרזתו כחייב מוגבל באמצעים.

 

איחוד תיקים בהוצאה לפועל:

פעמים רבות, ישנו יותר מתיק הוצאה לפועל אחד כנגד חייב, או אז נדרש אותו חייב לשלם את צו התשלומים בכל אחד מהתיקים שכנגדו, שאם לא כן יכולים הזוכים לפעול כנגדו בהליכי גביה כאלה ואחרים.

בנסיבות שכאלה, עומדת לחייב האפשרות לבקש "איחוד תיקים". במידה והחייב עומד בקריטריונים לכך, ובכפוף להגשת בקשה מתאימה, בסמכותו של רשם ההוצאה לפועל להכריז על איחוד תיקיו של החייב, או אז נקבע צו תשלומים אחד לכל התיקים. ככל שהחייב עומד בצו התשלומים, לא ניתן לפעול כנגדו, בעיקר בנוגע לעיקול שכר או מטלטלין.

שינוי גודל גופנים